czwartek, 30 listopada 2017

Po długiej przerwie...

   Hisashiburi, jak mawiają Japończycy, czyli  witam ponownie po długiej nieobecności. Od ostatniego posta minęło ponad pół miesiąca, a i ten wpis nie będzie zbyt rozwlekły, chciałam tylko dać znać, że żyję i mam się dobrze. Na brak aktywności wpisowej złożyło się parę czynników: operacja na początku listopada, pospieszna przeprowadzka do nowego mieszkania i wreszcie dwa loty do Japonii pod rząd. Nie miałam czasu na nic, nie mówiąc już o czytaniu i pisaniu recenzji.

   Po "Słowach światłości" nie chciałam wychodzić z nastroju sandersonowego, w związku z czym przemęczyłam jakiś bardzo podły horror? sensację? trudno stwierdzić ("Slenderman" Willow Rose, nie polecam ze szczerego serca) i tyle. Szkoda mi czasu na recenzję tego czegoś, więc po prostu uwierzcie na słowo - nie warto.

   Na szczęście początek grudnia zapowiada się cudownie i rozczytanie, gdyż wreszcie (ponad tydzień temu, ale naprawdę nie miałam czasu, żeby o tym pisać) przyszła do mnie przesyłka z bookdepository z najnowszą książką Brandona Sandersona "Oathbringer"!!!


   Jeszcze tylko parę pudeł rozpakuję i mogę ponownie zanurzyć się w świat Kaladina, Shallan i Dalinara. Cegła to ogromna, ponad tysiąc dwieście czterdzieści stron, ale za to jaka przyjemność z czytania *wzdech szczęścia*

   A Wy już macie "Dawcę przysięgi" w swoich rękach?

6 komentarzy:

 1. Mam nadzieję że po tej operacji życzenia powrotu do zdrowia są zbędne bo pewnie jesteś jak nowa :)

  Ja nie miałam jeszcze przyjemności z Sandersonem ale przymierzam się cały czas. Mam problem po sięganie po takie wielgachne cegły ale ostatnio dopatrzyłam się że Sanderson napisał też coś dla dzieci a że ja mentalnie mam jakieś 13 lat to myślę że własnie od tego zacznę swoją przygodę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, jestem prawie jak nowa, ale już niedługo:)

   Ja jeszcze cały czas do jego książek dla dzieci nie dotarłam, ale przeczytałam niemal wszystko w dorosłej fantastyce, więc i na te pozycje przyjdzie czas:P

   Usuń
  2. Głupio to zabrzmi ale trochę się boję takiej porządnej fantastyki, takie wiesz... dla dorosłych ;) Mam wrażenie że to jakieś za trudne dla mnie, ale na pewno w końcu się skuszę :)

   Usuń
 2. Nope, nie mamy :( Ech, ciężko będzie wytrwać do drugiego tomu polskiego tłumaczenia. W każdym razie życzę miłej zabawy i zazdroszczę że już możesz czytać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Współczuję czekania! Właśnie dlatego wolę przysiąść z oryginałem, bo czekanie by mnie zabiło^^;

   Usuń
  2. To się nazywa ćwiczenie silnej woli :D

   Usuń